AITAB!?

... 2022. aasta sügisel valminud kava asetab publiku endalegi märkamatult keset pealtnäha lahendamatut konflikti, mida saadavad ühelt poolt tüdimus ja rutiin ning teisalt mõte põgenemisest ja sellega kaasnevatest seiklustest. Milline on elu teisel pool merd, väljaspool rutiini ja argielu?

Kava on loonud LiPs tantsutrupi kunstiline meeskond.

KORD SADAMAS
...toob publikuni loo kelmikatest ja nägusatest meremeestest, kes ühel ilusal päeval pärast pikaaegset lainetel loksumist Saaremaale randuvad ning seal särtsakaid ja lummavaid saarepiigasid kohtavad. Lavastus peidab endas nii esmakohtumiste ning puudutuste kustumatuid mälestusi kui naeru ja lusti koos tantsimisest ja elu nautimisest. Loomulikult ei puudu ühestki lavasekundist energia, mis ka iga tagasihoidlikuma pealtvaataja jalad tooli alt välja kisub.

Kava on loonud LiPs tantsutrupi kunstiline meeskond.
AAFRIKAST EESTISSE
... inspireerituna erinevate paikade rahvuslikest tantsudest, viib publiku pöörasele rännakule läbi kaugete maade nagu metsik Aafrika, võrgutav India või särtsakas Ungari. Lavastus on tulvil energiat, eredaid emotsioone ning rõõmusädemeid, mille vahelt ei puudu ka parajas koguses huumorit. Kui peaks juhtuma, et kellelgi jalg tatsumast keeldub, kasutame igat juhust ta ise tantsuplatsile haarata!
JUURED HOIAVAD - SIIN JA PRAEGU
... on eesti rahvatantsu sugemetega kaasahaarav ning hoogne folk-show. Lavastusse on põimitud lisaks energiale, naljateradele ja lõpmatule lustile ka omajagu hinge paitavat helgust ja kodusust. Kuna eestlased on tantsurahvas, ei puudu ka sellest lavastusest võimalus koos meiega lavalaual tantsu vihtuda.
MO KÄES
LiPs tantsutrupp on oma esimeses täispikas tantsuetenduses võtnud erilise tähelepanu alla eesti rahvapärimuses olevad vanasõnad ning nende tõlgendamise tantsu keelde. Tantsulavastus “Mo käes” võtab fookusesse inimese valikute mõjutamise ning iseenda jaoks lahti mõtestamise, kuivõrd vabad enda sees tähtsaid valikuid tehes ollakse, kui palju osatakse ennast kuulata ning endid usaldada. Lisaks on läbivaks ideeks mõte, kas ja kuidas kõnetavad meid kõiki täna eesti rahvaluulest pärit vanasõnad, mida võib justkui võrrelda põlvest põlve edasi antavate elamise reeglitega, kuhu on kokku võetud läbi ajaloo eesti talurahva kogemused, põhimõtted, eetika ja moraal. Eesti rahvatantsu ainetel loodud tantsulavastusega soovivad autorid inimestele meelde tuletada olulist tõdemust, et igal inimesel on õigus ise otsustada, milliste põhimõtete järgi elada ning oma valikuid teha.
SOOV RÄTSEPALE

Kui oled kõik meie olemasolevad kavad läbi uurinud ning vaatad kaasahaaratud kuid nõutu näoga ekraani, sest just seda, mida oma sündmust kaunistamas ette kujutad, ei paistnud kuskilt, siis ära heida meelt! Loome lavastusi ning oleme suurima rõõmuga esinejad sünnipäeval, jaanipäeval, naistepäeval, suvepäevadel, firmapeol, jõulupeol, juubelipeol, üllatuspeol, pulmas, tüdrukuteõhtul, avaüritusel, kontserdil või mõnel muul sise- või vabaõhuüritusel. Kirjuta meile oma ideedest ja ettekujutusest ning ehk saame just meie sinu südamesoovi ellu viia ja lavale tuua!