"MO KÄES"

ei ole kerge meie eluviis 
ei mul, ei sul
peab ütlema, ent ometi
see omal valikul
(Siiri Sisask “Mismoodi ma seda maailma armastan”)


Tantsuetendus “Mo käes” Saaremaal Soela sadama paadikuuris.

LiPs tantsutrupp on oma esimeses täispikas tantsuetenduses võtnud erilise tähelepanu alla eesti rahvapärimuses olevad vanasõnad ning nende tõlgendamise tantsu keelde. Tantsulavastus “Mo käes” võtab fookusesse inimese valikute mõjutamise ning iseenda jaoks lahti mõtestamise, kuivõrd vabad enda sees tähtsaid valikuid tehes ollakse, kui palju osatakse ennast kuulata ning endid usaldada. Lisaks on läbivaks ideeks mõte, kas ja kuidas kõnetavad meid kõiki täna eesti rahvaluulest pärit vanasõnad, mida võib justkui võrrelda põlvest põlve edasi antavate elamise reeglitega, kuhu on kokku võetud läbi ajaloo eesti talurahva kogemused, põhimõtted, eetika ja moraal. Eesti rahvatantsu ainetel loodud tantsulavastusega soovivad autorid inimestele meelde tuletada olulist tõdemust, et igal inimesel on õigus ise otsustada, milliste põhimõtete järgi elada ning oma valikuid teha.


Etendusele on muusikat loonud ning seadnud Belgiast pärit ja nüüdseks juba kuus aastat Saaremaal elanud professionaalne folkmuusik Hartwin Dhoore. Hartwin on traditsioonilisest euroopa muusikast inspireerituna loonud omaenda helikeele. Tema originaallooming on leidnud tee laia publikuni tänu esinemistele üle kogu Euroopa, Kanada ja USA.


Tantsuetenduse live bändina on laval imeline Hartwin Dhoore Trio.


Muusikute helilooming tantsulavastusele on sündinud suuresti kunstilise meeskonna nägemusest ja soovidest.


Pikkus: 60 minutit või veidi rohkem

Idee ja koreograafia: Juhan ja Kadri Kanemägi, Jutta Loviisa Juht, Iiv Aavik

Tantsijad: Jutta Loviisa Juht, Heleri Soe, Greetel Männiste, Kadri Kanemägi, Anu Kull, Heljus Saks, Iiv Aavik, Juhan Kanemägi, Karl-Alder Kuivjõgi, Raiko Tõhk


Muusikaline kujundaja: Hartwin Dhoore

Live bänd: Hartwin Dhoore (akordion, harmoonium), Carlos Liiv (vokaal, bass-, elektri- ja akustiline kitarr), Sofia-Liis Kose (vokaal, viiul)

Valguskunstnik: Juhan Kanemägi

Helimeister: Taavo Teras

Repetiitor: Kelly Kasjanenko

Kunstnikud: Kadi Trave, Kerttu Seema

Kostüümikujundus: Anu Kull ja Heleri Soe


Toetajad: Eesti Kultuurkapital, MTÜ Vöimalus, Saaremaa Vald, Karja Pagariäri OÜ, Öun Drinks OÜ, Soela Rannamajad OÜ, MTÜ Soela Sadama Selts